0.00 
Menu

Habemenoa hooldus

Ohtlik habemenuga nõuab regulaarset õiget hooldust. Selleks, et ohtlik habemenuga teeniks teid õigesti palju aastaid ja säilitaks oma lõikeomadusi, tuleb seda kohaselt hooldada.


  • Ohtliku habemenoa omaniku põhireegel on hoida tera võimalikult kuivana. Kasutage habemenuga kuivalt – vesi ja niiskus tekitavad roostet ning oma osa on siin ka teramaterjalil. Seetõttu on parem karvade ja vahu jääk veega pesemise asemel pehme lapiga vertikaalselt allasuunas ära

    Straight razor care

    pühkida (et vältida lõiketera kahjustumist).

  • Vahvelrätik on selleks suurepärane valik. Hoidke seda käes või riputage enda lähedal üles ja pühkige habemeajamise juures tera sinna puhtaks.
  • Ohtliku habemenoa tera ei tohi märjaks teha ka põhjusel, et niiviisi ei libise tera naha pinnal nii nagu vaja, vaid kleepub näonaha külge. Samuti pole sel juhul välistatud, et õhuke lõiketera satub habemeajamise ajal kogemata kraani vastu või tugeva veejoa alla ning saab kahjustada. Tera kahjustumist ja selle kõvade esemete vastu puutumist tuleb vältida. Kui ohtlik nuga siiski maha kukub, ei maksa kinnipüüdmiseks sellele järele kummarduda: ärge unustage, et see on väga terav ese. Vahel on võimalik mahakukkunud tera taastada.
  • Ohtlikku habemenuga tuleb hoida täiesti kuivana ja kuivas kohas (mitte vannitoas, seal on väga niiske). Tera peab „hingama“. Peale habemeajamist pühkige tera hoolega pehme lapiga. Kuivatage mõlemalt poolt, ka käepide ja selle seest. Sinna jääb väga tihti niiskus, mille tõttu pea igal juhul tekib must täpike. Põhimõtteliselt on ohtlikul habemenoal (ja üldse metallil) mustade täppide tekkimine niiskuse tõttu tavaline nähtus. Hoiutingimuste järgimisel, regulaarsel kasutamisel ja sagedase teritamise korral nahast rihmal tekivad mustad täpid harvem.
  • Ohtliku habemenoa pikaajaliseks hoidmiseks (alates mitmest kuust) kasutage spetsiaalset metalli konserveerimiseks mõeldud õli. See hoiab habemenuga pikema aja jooksul korras.

Mida teha habemenoaga esmasel kasutamisel?

Peale ostmist tuleb ohtlikku habemenuga pesta vee ja seebilahusega (uued noad on säilitustingimuste tagamiseks alati õliga kaetud). Kui teil on kellegi kasutatud habemenuga juba olemas, siis ikkagi peske seda hügieeninõuete tõttu ja puhastage tera ettevaatlikult piiritusega. Ärge mingil juhul kasutage desinfitseerimiseks kuuma vett või hapet ja vältige äkilist temperatuurimuutust.

Habemenoa hooldus Dovo Solingen

X