0.00 
Menu

Klassikaline raseerija

Klassikalise raseerija ajalugu

Safety razor

Enne XX sajandi algust kasutasid mehed ohtlikke raseerijaid avatud teradega. Raseerimine tehnika eeldas erilist ettevaatust ning kogenud habemeajaja oli kulla väärt. Vendade Kempe patenteeritud ohutu raseerija vähendas 1880.a. salongide klientuuri. Järjekord juuksurisalongidesse hõrenes, kui mehed tunnustasid kahe metallitüki vahel paikneva raseerimistera eelist.

Uus raseerimispardel vajas teritamist ja seadistamist, kuid võimaldas antud protseduuri läbiviimist iseseisvalt kodustes tingimustes. Selleks, et ostjad ei kulutaks aega seadistamisele ja kaitseksid oma nahka nakkuste eest, täiendati antud komplekte vahetatavate teradega, mida jätkus nädalaks.

Kuid Ameerika leiutaja King Gillette tuli 1909.a. välja ideega, et kui ohutus raseerijas töötab ainult tera, siis pardel ise peaks lihtsalt olema kerge ja odav. Tõelist populaarsust kogus raseerija Safety Razors Gillette’lt Esimese Maailmasõja ajal, kui ettevõtja pidas armee juhatusega läbirääkimisi, et lisada ohutu raseerija ameerika sõdurite laagrikomplekti.

See-eest, aga, spetsialiseeritud kodulehekülgedel ja poodides müüakse tuntud saksa brände nagu Muehle, Merkur ja Timor Solingen. 20. sajandi alguses Saksamaa raseerijate keskuse meister Solingen kvalifitseerus ümber klastri pardlite valmistamisest ohutute raseerijate tootmisele ning nende nõudlus on tänaseni suur.

Klassikaliste raseerijate tüüpmudelid:

Open Comb, Closed Comb, Slant

 

Mitmete põlvkondade jooksul on klassikalist raseerijat peetud stiilseks klassikaks, mis suudab isegi keerulisemaid kohti raseerida probleemideta. Paljude jaoks on tegemist ideaalse raseerijaga.
Isegi kui lahtine tera vajab alguses veidi harjumist, siis pärast lühikest tutvumist ja kindla käe järgi harjumist annab see väga puhta ja kauakestva tulemuse. Erinevalt kaasaegsest terasüsteemist ei ole klassikalise raseerija tera liikuv. Terasid on võimalik vahetada, keerates raseerijapea lahti.

Lahtiste hammastega kammpeaga raseerija loodi spetsiaalselt kogenud märgraseerijatele. Tänu oma spetsiifilise teranurgaga konstruktsioonile võimaldab see mudel keerukamat, nahalähedasemat raseerimistehnikat.
Kinnise kammiga klassikaliste raseerijate puhul on tera otsiku puutenurga juures. Lahtise hammastega kammpea ja serva all oleva tühimiku kombinatsioon tagab, et karvad ja vaht ei satu terale. See uuenduslik disain lihtsustab ka tera puhastamist.

  •  Raseerija kaldu lõikega (Slant bar)

Hindavad täiel rinnal habemeajamisgurud. Lõikepea disain on valmistatud nii, et väänatud tera läheneb habemekarva juureni. Antud raseerija käsitsemine nõuab konkreetseid oskusi, seega algajatel on parem esialgu selle kasutamisest hoiduda. 

 

Kuidas valida kvaliteetne raseerija

On mitmeid tunnusjooni, mida jälgida, et valida kvaliteetne raseerija.

  • Metall – kindlasti tahke roostevaba teras. Saksa ja inglise pardli hoidmisel liigub käsi pardli raskuse all ja lõikab karvad maha. Hiina võltsitud raseerijad sellega kiidelda ei saa;
  • Käepide – kindlasti mugav, ei paindu ega libise käest. Tuntud kaubamärkide odavamate mudelite käepidemed valmistatakse tihti lainepapist. Käepideme materjal on rohkem dekoratiivne element, kvaliteetse toote valmistamisel on tähtsam lõikepea hea disain;
  • Korpus – kohusetundlik tootja jälgib sümmeetriat, valmistoote peal te ei märka teravaid servi, mis võivad vigastada omaniku nägu ja käsi;
  • Kokkupanek – raseerija detailid on ainult pardli toodangust. Kui märkate, et toode ei ole ühtlaselt kokku pandud ning on näha, kus detailid on ühendatud, siis jätke ost ära – ilmselt on antud toode keldris kokku pandud.

 

Klassikalise raseerija eelised

  • Kallihinnalise raseerijasse võib sisestada odavat tera ja vastupidi.

Kõik klassikalise raseerija terad on vahetatavad. Saksa Merkur terad sobivad hästi eelarveliste Rapida teradega ja odavad Erbe terad Dovo Solingen teradega. Juhul kui klastri pardliga algaja kulutab mõnikümmend eurot, et leida oma nahatüübi- ja habemekarvadele sobiva pardli, siis eeliseks on kindlasti odavamad terade komplektid.

  • T-kujuline raseerija on vastupidavam.

Kvaliteetne pardel antakse edasi isalt pojale hea hoolduse puhul ning kõik kulud

tasuvad enda ära peale kuus kuud kasutamist. Kahepoolsel teral pole puudujääke, peale paari liigutust terad on habemekarvadega ummistunud, ei lõika ja muutuvad kasutamiskõlbmatuks. Selliseid terasid piisab 3-8 korraks.

  • T-kujuline raseerija ei ärrita liialt nahka.

Ükskõik mitu tera on teie raseerijas, selleks, et raseerimine oleks puhas, te siiski peate tegema vähemalt 2 tõmmet: esimene karvakasvu poolt ja teine vastu. Erinevus on selles, et raseerija 3 või 5 teraga võtab iga korraga väikse nahakihi maha, samal ajal kui klassikaline raseerija eemaldab vaid ühe. Kui raseerija käepidet mitte survestada, siis ebamugavustunnet peale raseerimist on tunduvalt vähem.

Meie oleme kindel, et kui avastate enda jaoks traditsioonilise raseerimise võlusid, siis mõne aja möödudes hakkate seda protsessi nautima ning teie näonahk on teile tänulik.

Merkur Solingen klassikalised raseerijad

X