0.00 
Menu

Raseerimistehnika ABC

Klassikalise pardli raseerimistehnika ABC

Kui otsustate raseerida klassikalise pardliga, pidage meeles mõned lihtsad sammud, et hommikune rituaal peegli ees ei paistaks olevat arusaamatu ega sarnaneks šamaani tamburiini tantsuga.

 • Klassikalise pardliga märja raseerimise peensuste omandamiseks on vajalik muretseda hea mägra raseerimispintsel (kõige paremini sobib pehme Pure Badger või raseerimiskunsti gurmaanide kõrgem kvaliteet – Silvertip), seep või spetsiaalne kreem ja vahukaus.
 • Seejärel, niisutage habemekarvad sooja veega ja kuni valmib vaht, võite veel mitu korda nahka niisutada, et habemekarvad liguneksid, muutuksid pehmemaks ja edasine raseerimine oleks mugav.
 • Kandke vaht ringjate liigutustega näole, püüdes katta täielikult kõik karvad. Kandke vertikaaltõmmetega vahupintsliga veel üks kiht nagu maaliksite pintsliga. Vahu alt ei tohi paista nahk läbi.
 • Pärast vahtu pealekandmist peab ootama vähemalt 45 sekundit kuni 1 minut. Sellel ajal võite teha muid asju.
 • Paigaldage tera pardlisse ning võite protsessiga alustada. Valige õige nurk (umbes 30-45 kraadi), hoides raseerijat teraga allapoole. Tera peaks kergesti mööda nahka libisema ja pehmelt lõikama habemekarvu. Esmakordsel raseerijaga tutvumisel piisab, kui te raseerite mööda karvadekasvujoont. Kui nägu harjub 2-3 nädala pärast raseerimisega ära, soovi korral võite raseerida ka karvadekasvujoone vastu.
 • Peske nägu ära ja kasutage raseerimisjärgset vahendit. Selleks, et vältida ärritust, on soovitatav alkoholi sisaldavad vahendid visata prügikasti.

Vihje: Peamine on raseerimise ajal pardlit mitte survestada ja hoida kaldenurka. Vähemalt väldite sisselõikamist. Kvaliteetne raseerija lõikab oma raskuse all suurepäraselt habemekarvad ära ja säästab teid täiendavate jõupingutuste rakendamisest.

Kuidas valida kvaliteetne raseerija

On mitmeid tunnusjooni, mida jälgida, et valida kvaliteetne raseerija.

 • Metall – kindlasti tahke roostevaba teras. Saksa ja inglise pardli hoidmisel liigub käsi pardli raskuse all ja lõikab karvad maha. Hiina võltsitud raseerijad sellega kiidelda ei saa;
 • Käepide – kindlasti mugav, ei paindu ega libise käest. Tuntud kaubamärkide odavamate mudelite käepidemed valmistatakse tihti lainepapist. Käepideme materjal on rohkem dekoratiivne element, kvaliteetse toote valmistamisel on tähtsam lõikepea hea disain;
 • Korpus – kohusetundlik tootja jälgib sümmeetriat, valmistoote peal te ei märka teravaid servi, mis võivad vigastada omaniku nägu ja käsi;
 • Kokkupanek – raseerija detailid on ainult pardli toodangust. Kui märkate, et toode ei ole ühtlaselt kokku pandud ning on näha, kus detailid on ühendatud, siis jätke ost ära – ilmselt on antud toode keldris kokku pandud.

Näpunäiteid algajatele

 • Esimeseks habemeajamiseks sobiks algajale raseerija suletud lõikepeaga (Closed Comb). Teil ei ole veel oskusi ning te ei ole õppinud hoida kaldenurka, selline raseerija kaitseb sisselõiketest ja hoiab ära väiksemad vigastused. Hiljem, kui olete rohkem kogenum, võite kasutada avatud (Open Comb) lõikepead. Tõeliste ekstreemhabeme- ja paksu nahaga meestele sobib kaldlõikega raseerija.
 •  Kui alustate klassikalise raseerija kasutamist, siis üritage habemeajamisvahust balloonis keelduda. Võimalik, et selline lähenemine säästab palju aega hommikuti. Kuid reeglina on nende balloonide koostises tõeline kemikaalide kokteil, mis ei ole alati kasulik nahale.
 • Ühe protseduuri jaoks piisab umbes 2-3 cm habemeajamiskreemi, aga seebist hea raseerimispintsli olemasolul saab paksu vahu. Kui lugeda kokku nende aasta kogukulud, siis arve tuleb kreemide ja seepide kasuks.
 • Valides tera, hoiduge jaapani Feather’st, kui ei ole veel oskusi omandanud. Väga teravad servad, vaatamata suurepärase metalli ja teritamise kvaliteedile, needsamad teravad servad rebivad halastamatult habemekarvu ja on suur risk end lõigata. Alguses, kui tehniline oskus ei ole veel paigas, eelistage pigem pehmemaid terasid. Firma online-poodides müüakse test-komplekte, et oleks võimalik võrrelda erinevaid tootjaid.
 • Haavade vastu ei ole keegi immuunne, isegi kogenud kasutaja. Selleks, et kiiresti peatada verejooksu, hoidke vannitoariiulil aluniiti, mida pannakse haavale .
X